KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14665584
nr 1466 5584
Emil Nordberger
(1889-1942)
Oljemålning, Emil Nordberger (1889-1942), Signerad, daterad 1926, jakthund och vinterhare. Olja på duk, 97x147, yttermått inklusive ram: 110x160 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 9 maj 2022
kl 19:13:22
300 kr
150 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)